• .
  Комерційний департамент +38-068-1774681Технічна підтримка +38-068-4048062
    ГОЛОВНА ПАРТНЕРИ БІБЛІОТЕКА FAQ
   
   
  Системи кулькового очищення трубчастих теплообмінників металургійних підприємств


  Призначення і область застосування

  Системи кулькового очищення (СКО) призначена для запобігання відкладень органічних і мінеральних речовин і утворення накипу на внутрішніх поверхнях охолоджуючих трубок конденсаторів (теплообмінників) шляхом пропускання через них в процесі роботи конденсаторного пристрої кульок з губчастої гуми.

  Склад СКО

  У залежності від кількості блоків у складі теплообмінника, СКО складається з одного, двох або більше однакових комплексів обладнання. Кожен комплекс, як правило, включає фільтр попередньої очистки, що встановлюється в напірний водовід, і контур циркуляції кульок, в який входять: насос перекачування кульок, пристрій завантаження кульок, пристрій введення кульок в напірний водовід і шарікоулавлівающее пристрій, що встановлюється на зливному водоводі.

  Разом з тим в СКО металургійних підприємств у технічно обгрунтованих випадках один фільтр попередньої очистки і один насос перекачування кульок можуть застосуються для двох або декількох комплексів обладнання, які входять до складу СКО. У таких випадках в систему вводяться додаткові елементи - суматори потоку, розгалужувачі, розподільники.

  Принцип дії

  Принцип дії СКО полягає у забезпеченні циркуляції через трубки конденсатора пористих гумових кульок, діаметр яких на 1-2 мм більше внутрішнього діаметра трубок. При русі по трубках кульки видаляють з їхніх внутрішніх поверхонь будь-які осадження в їх початковій стадії, запобігаючи їх подальше зростання. Принципова схема СКО і загальний принцип роботи аналогічний СКО для ТЕС.

  СКО для конденсатора 25-КСЦ-1 турбогенератора металургійного заводу.

  У СКО застосований один насос перекачування кульок для двох комплексів обладнання СКО, в схему включені суматор потоку і разветвитель. У СКО використовуються фільтри типу ФСЦ, інші елементи аналогічні елементам СКО для ТЕС.

  У завантажувальний пристрій 7 завантажується порція пористих гумових кульок, включається насос перекачування кульок 3 та створюється циркуляція пористих гумових кульок по контуру: завантажувальний пристрій 7-разветвитель 5-пристрої введення кульок 6-пучки трубок конденсатора-шарікоулавлівающіе пристрою 2-суматор потоків 4-насос перекачування кульок 3 і знову по контуру. Кульки, проходячи через трубки конденсатора, видаляють будь-які осадження на початку їх утворення, підтримуючи, таким чином, трубки конденсатора за чистотою в первинному стані.

  Через встановлений час кульки виловлюються в завантажувальний пристрій 7 і утримуються в ньому до наступного запуску в систему. При необхідності задається постійна циркуляція кульок.

  Для СКО можуть бути використані кульки вітчизняного виробника, виробників Німеччини чи Росії. При експлуатації СКО ніякої додаткової очистки трубок не потрібно.

  Фотографії елементів СКО

  Комплект обладнання дослідно-промислового зразка СКО для кінцевого охолоджувача ВОТ-380 турбокомпресора ТК-1500 (1700)

   
  ТОВ "Океанмашенерго" тел/факс: +38-056-3729436 E-mail: oceanmas@infotd.dp.ua

  All rights reserved 2004-2017
  Design by AlexCh