• .
  Комерційний департамент +38-068-1774681Технічна підтримка +38-068-4048062
    ГОЛОВНА ПАРТНЕРИ БІБЛІОТЕКА FAQ
   
   
  Системи кулькового очищення трубчастих теплообмінників коксохімічних підприємств


  Призначення і область застосування

  Система кульковою очищення (СКО) призначена для запобігання відкладень органічних і мінеральних речовин і утворення накипу на внутрішніх поверхнях охолоджуючих трубок конденсаторів (теплообмінників) шляхом пропускання через них в процесі роботи конденсаторного пристрою кульок з губчастої гуми.

  Склад СКО

  У залежності від кількості блоків у складі теплообмінника, СКО складається з одного, двох або більше однакових комплексів обладнання . Кожен комплекс, як правило, включає фільтр попередньої очистки, що встановлюється в напірний водовід, і контур циркуляції кульок, в який входять: насос перекачування кульок, пристрій завантаження кульок, пристрій введення кульок в напірний водовід і шарікоулавлівающее пристрій, що встановлюється на зливному водоводі.

  Разом з тим в СКО коксохімічних підприємств у технічно обгрунтованих випадках один фільтр попередньої очистки і один насос перекачування кульок можуть застосуються для двох або декількох комплексів обладнання, які входять до складу СКО. У таких випадках в систему вводяться додаткові елементи - суматори потоку, розгалужувачі, розподільники.

  Принцип дії

  Принцип дії СКО полягає у забезпеченні циркуляції через трубки конденсатора пористих гумових кульок, діаметр яких на 1-2 мм більше внутрішнього діаметра трубок. При русі по трубках кульки видаляють з їхніх внутрішніх поверхонь будь-які осадження в їх початковій стадії, запобігаючи їх подальше зростання. Принципова схема СКО і загальний принцип роботи аналогічний СКО для ТЕС.

  СКО для холодильника 1000 ТНГ-165 коксохімічного заводу.

  Холодильник 1000 ТНГ-165 складається з 4-х пар холодильників (Х-1, Х-2, Х-3, Х-4), з'єднаних між собою послідовно трубопроводом.

  Застосована одна СКО на дві пари холодильників, на весь холодильник встановлюється комплекс, що складається з 2-х СКО. При цьому в схему включені розподільники потоку кульок (РПШ), а фільтри у зв'язку з відсутністю у воді твердих включенійкрупнее 5 мм не застосовуються.

  При роботі СКО першої пари холодильників Х-1 і Х-2 в УЗ-1 (пристрій завантаження кульок) завантажуються кульки, РПШ-1 і РПШ-2 встановлюються в положення для циркуляції кульок у першій парі холодильників, включається насос подачі кульок (НПШ-1). Кульки в перебігу встановленого часу циркулюють по контуру: УЗ-1, РПШ-1, УВШ-1, Х-1, РПШ-2, УЗ-1 і т.д.

  Далі РПШ-1 і РПШ-2 перемикаються для циркуляції кульок у парі холодильників Х-2. Включається НПШ-1. Кульки циркулюють по контуру: УЗ-1, РПШ-1, УВШ-2, Х-2, Шу-2, РПШ-2, НПШ-1, УЗ-1 і т.д. Потім кульки уловлюються в УЗ-1 і утримуються в ньому до наступного запуску.

  СКО для двох пар холодильників Х-3 і Х-4 працюють аналогічно, незалежно від СКО для пар холодильників Х-1 і Х-2.

  Для СКО можуть бути використані кульки вітчизняного виробника, виробників Німеччини чи Росії. При експлуатації СКО ніякої додаткової очистки трубок не потрібно.

  Фотографії елементів СКО

  Комплект обладнання дослідно-промислового зразка СКО для кінцевого охолоджувача ВОТ-380 турбокомпресора ТК-1500 (1700)

   
  ТОВ "Океанмашенерго" тел/факс: +38-056-3729436 E-mail: oceanmas@infotd.dp.ua

  All rights reserved 2004-2017
  Design by AlexCh