• .
  Комерційний департамент +38-068-1774681Технічна підтримка +38-068-4048062
    ГОЛОВНА ПАРТНЕРИ БІБЛІОТЕКА FAQ
   
   
  Технічна довідка про фільтри ТОВ "Океанмашенерго"

  Технічна довідка містить стислі дані про фільтри ТОВ "Океанмашенерго", котрі дозволяють зорієнтуватися при виборі того або іншого типу фільтра для конкретних умов.

  Більш детальна інформація викладена в Каталозі ТОВ "Океанмашенерго" або в електронному вигляді справки (220 kb, *.pdf).

  Загальні дані

  ТОВ "Океанмашенерго" поставляє фільтри тільки власної розробки і власного виготовлення.

  Співробітники ТОВ "Океанмашенерго" за даними опитувального листа і, при необхідності, за іншими отриманими від замовника додатковим даними дають рекомендації щодо застосування типу фільтра.

  За заявками замовника ТОВ "Океанмашенерго" може поставити представлені в номенклатурі типи фільтрів за межами встановленого для них діапазону витрат і умовних проходів.

  За пропозицією наше підприємство може спроектувати під умови замовника, виготовити і поставити фільтри інших типів або модернізувати представлені в номенклатурі фільтри.

  Усі автоматизовані самопромивні фільтри мають спеціальний сітчастий фільтроелемент.

  Промивання здійснюється автоматично через заданий часовий інтервал за сигналом блоку автоматики і управління (БАУ), який входить в комплект поставки.

  При промивці фільтру фільтрація води та подача її споживачам не припиняється.

  Рекомендації щодо застосування фільтрів різних типів

  Фільтр вибирається за витратою. Приєднання фільтра до трубопроводу, якщо його діаметр не співпадає з діаметром базового фільтра, здійснюється за допомогою перехідників, які включаються в комплект поствки, або приєднувальні розміри фільтра, якщо це вказано в замовленні, виконуються під конкретний трубопровід.

  Необхідно звернути увагу, що короткочасна витрата води на промивання фільтру складає від 10% і вище від загальної витрати. Але ця витрата триває близько 30 - 60 секунд один раз в середньому в 1 - 4 години, тому загальні втрати води на промивання становлять частки відсотка.

  Фільтри ФСЦ і ФСВ мають решітки грубої очистки, які призначені для запобігання потрапляння у фільтр випадкових великих включень, які можуть пошкодити фільтр. Як правило, їх очищення проводять рідко (найчастіше один раз на півроку - рік).

  Необхідність прокладки байпасній лінії при прив'язці будь-якого фільтру визначає проектант (ділянки, цеху) або замовник. Якщо немає можливості перекрити воду для ліквідації нештатних ситуацій з фільтром (наприклад, при раптовому викиді у воді неприпустимо великої кількості забруднень, або поява незмивних, липких забруднень), влаштовують байпасну лінію.

  У деяких випадках встановлюють паралельно два фільтри з можливістю відсікання кожного з них від напірного водоводу.

  Якщо короткочасну витрату води на злив не пропускає наявний водовід або зливова каналізація, рекомендується на зливному трубопроводі між зливним клапаном і зливним водоводом поставити буферну ємність, з якої зливати воду в зливний водовід самопливом або за допомогою насоса - в період між промивками фільтра.

  Фільтр ФСЦ

  Фільтр є найбільш універсальним. Він може застосовуватися для витрат до 2100 м3/годину (до Ду 700 мм) скрізь, де проходить по габаритах і умовам монтажу. За пропозицією замовника може бути поставлений фільтр ФСЦ для великих витрат.

  При виборі фільтра варто враховувати, що фільтр ФСЦ встановлюється вертикально і вимагає для своєї установки та обслуговування певної висоти приміщення і можливість підвести вантажопідйомний пристрій зверху для періодичного обслуговування фільтру.

  Фільтр ФСЦ добре монтується в тих випадках, коли необхідна байпасна лінія, тобто якщо немає можливості перекрити подачу води для ліквідації нештатної ситуації (наприклад, у воді з'явилася неприпустима кількість бруду або бруд липкий).

  Якщо байпасна лінія не потрібна, фільтр монтується так само, але дискові затвори байпасній лінії не ставляться, а між врізками вхідного і вихідного патрубків замість засувки ставиться перемичка.

  Решітка грубої очистки для уловлювання випадкових великих включень вбудована в корпусі фільтру. Тільки у фільтрі ФСЦ немає необхідності перекривати водовід фільтрованої води для видалення великих включень з цієї решітки. Вони видаляються шляхом періодичного відкриття ручного кульового крана в режимі очищення фільтра.

  Фільтр ФСЦ має невелику короткочасну (20-60 секунд) витрату води на промивання - близько 10% від пропксної здатності фільтру. Тому фільтр ФСЦ рекомендується застосовувати там, де є обмеження з короткочасної витрати води на промивку.

  Фільтр ФСВ

  Фільтр є універсальним і може застосовуватися для витрат до 2100 м 3/годину (до Ду 700 мм) скрізь, де проходить по габаритах і умов монтажу (див. монтажні креслення по фільтрах ФСВ).

  За основними технічними рішеннями і технічними даними фільтр ФСВ мало відрізняється від фільтра ФСЦ. Головна відмінність фільтра ФСВ від фільтра ФСЦ в тому, що фільтр ФСВ є прямоточним, він простіше врізається в напірну магістраль фільтрованої води, має менший габарит по висоті.

  На відміну від фільтра ФСЦ решітка грубої очистки фільтра змонтована на вході у фільтр і обслуговується через люк, для чого необхідно перекрити подачу води через фільтр при її очищенні (що, як правило, трапляється рідко). Якщо для виконання цієї операції немає можливості перекрити воду, яка подається через фільтр, використовують байпасну лінію.

  Байпасна лінія (при необхідності її застосування) для фільтра ФСВ проводиться за загальними правилами.

  Фільтр ФСВ також має невелику короткочасну витрату води на промивання - близько 10% від загальної витрати води через фільтр.

  Враховуючи особливості фільтра ФСВ, рекомендується застосовувати його переважно там, де за умовами прив'язки потрібно прямоточний фільтр, де є обмеження по висоті, і є обмеження з короткочасної витрати води на промивку.

  Фільтр ФСБ

  Фільтр застосовується для витрат 2700 м 3/годину і більше (Ду 800 мм і більше) для будь-яких умов у межах його характеристик.

  Фільтр ФСБ є прямоточним, він просто врізається в напірну магістраль фільтрованої води, як правило, без фланців.

  Діаметр циліндричного корпусу фільтра ФСБ, як правило, дорівнює діаметру трубопроводу фільтрованої води. Зовнішні елементи фільтру добре монтуються навколо трубопроводу фільтрованої води і не вимагають багато місця. Фільтри ФСБ добре розташовуються в обмежених умовах.

  Фільтр ФСБ забезпечується люками, які встановлюються спереду і ззаду фільтра. Люки використовуються для доступу до внутрішніх елементів фільтра при ліквідації нештатних ситуацій. Для цього необхідно перекрити подачу фільтрованої води, якщо є така можливість, або використовувати байпасну лінію.

  Перевагою фільтру ФСБ є те, що йому не потрібна решітка грубої очистки для відбору випадкових крупних включень. Його конструкція дозволяє відбирати включення великий крупності.

  Короткочасний витрата води на промивання становить 15% від загальної витрати.

  Фільтр ФСБ рекомендується застосовувати для водоводів діаметром 800 міліметрів і більше. Фільтр добре зарекомендував себе при низьких тисках - близько 0,05 МПа (слід врахувати, що при низьких тисках погіршуються умови промивки фільтрів).

  Найбільш широке застосування фільтр ФСБ знайшов як фільтр попередньої очистки на циркуляційних водоводах енергоблоків ТЕС (наприклад, на енергоблоці потужністю 200 МВт працюють фільтри ФСБ-1600 з діаметром водоводу 1600 мм і витратою 12000 м3/год).

  Фільтри ФСБ поставляються ТОВ "Океанмашенерго" також у комплекті систем кульковою очищення конденсаторів (СШО) енергоблоків ТЕС, де фільтри є основними складовими частинами.

  Фільтр ФСА

  Фільтр ФСА є двокамерним (на відміну від усіх, названих вище, які є багатокамерними). При промивці фільтру очищається спочатку одна половина сітки, потім інша.

  Фільтр ФСА простіше інших фільтрів, але, будучи двокамерним, вимагає збільшеної короткочасної витрати води на промивання - до 35% витрати фільтрованої води. У зв'язку з тим, що ця витрата короткочасна (30 секунд), середня витрата на промивання фільтру не перевищує 1% від загальної витрати води.

  Перевагою фільтру ФСА є те, що йому не потрібна решітка грубої очистки для відбору випадкових крупних включень. Його конструкція дозволяє відбирати включення великий крупності.

  Фільтр ФСА є прямоточним і добре монтується на трубопроводі. Фільтр має плоску сітку, встановлену під нахилом до потоку, яка при необхідності легко виймається при відкритті люка. Зливний клапан фільтра вбудований в його конструкцію.

  Фільтр ФСА рекомендується застосовувати при невисоких (0,05 - 0,1 МПа) тисках. Він добре зарекомендував себе на допоміжних системах ТЕС. Фільтр може застосовуватися там, де немає жорстких обмежень по витраті на промивку. При необхідності може використовуватися буферна ємність.

  Фильтр ФРУ

  Фільтр є комплексом, який збирається на місці застосування з декількох (2 - 3) циліндричних фільтрувальних блоків з сітчастими фільтроелементах всередині. Фільтр не має автоматики.

  Позитивною якістю фільтра ФРУ є подвійний спосіб очищення фільтра. Кожен блок періодично промивається зворотним потоком води шляхом управління ручними дисковими затворами. Фільтрація води при цьому не припиняється. При необхідності, проводиться ручна чистка вийнятої з блоку сітки, з припинення фільтрування через один фільтрувальний блок, при цьому фільтрація води продовжується через інші блоки.

  Перевагою фільтру ФРУ є і те, що його застосування не потребує прокладання байпасній лінії, так як обслужити кожен фільтрувальний блок для усунення нештатних ситуацій можна не припиняючи фільтрації води.

  Фільтр застосовується у випадках, коли вода відносно чиста, але потрібно захистити обладнання від попадання випадкових відносно великих включень, коли очищення може проводитися рідко і ставити автоматизований фільтр недоцільно.

  Фільтр ФРУ дешевше автоматизованих фільтрів. Ці обставини враховуються при виборі фільтра ФРУ.

  Фильтр ФДР

  Фільтр аналогічний фільтру ФРУ, але в ньому передбачене тільки ручне очищення фільтроелемента, вийнятого з фільтрувального блоку.

  Фільтрація води при цьому не припиняється, і фільтр може використовуватися без байпасній лінії.

  Фільтр застосовується у випадках, коли вода відносно чиста і очищення фільтроелемента буде не частим.

  Фільтр може використовуватися в тих випадках, коли воду для промивки фільтра нікуди зливати.

  Ціна фільтрів ФДР менше інших фільтрів. Ці обставини враховуються при виборі фільтра ФДР.


   
  ТОВ "Океанмашенерго" тел/факс: +38-056-3729436 E-mail: oceanmas@infotd.dp.ua

  All rights reserved 2004-2017
  Design by AlexCh