• .
  Комерційний департамент +38-068-1774681Технічна підтримка +38-068-4048062
    ГОЛОВНА ПАРТНЕРИ БІБЛІОТЕКА FAQ
   
   
  Системи кулькового очищення трубок конденсаторів енергоблоків ТЕС


  Призначення і область застосування

  Система кулькового очищення (СКО) призначена для запобігання відкладень органічних і мінеральних речовин і утворення накипу на внутрішніх поверхнях охолоджуючих трубок конденсаторів енергоблоків шляхом пропускання через них в процесі роботи енергоблоку кульок з губчастої гуми. СКО застосовується на блоках теплоелектростанцій потужністю 200, 300 і 800 МВт.

  Склад СКО

  СКО являє собою комплекс устаткування, що вбудовується в ціркводовод системи охолодження теплообмінного апарату енергоблоку.

  СКО складається з комплексів обладнання, кожен з яких включає фільтр попередньої очистки, що встановлюється в напірний водовід, і контур циркуляції кульок, в який входять: насос перекачування кульок, пристрій завантаження кульок, пристрій введення кульок в напірний водовід і кулькоуловлюючий пристрій.

  Опис конструкції елементів СКО

  Фільтр попередньої очистки типу ФСБ працює на відомому принципі промивки сіток зворотним потоком води в автоматичному режимі. Вже застосування тільки фільтру дає суттєвий ефект, оберігаючи конденсатор від засмічення і забезпечуючи стабільну циркуляцію кульок при наявності у воді включень більше 5 мм.

  Кулькоуловлюючий пристрій має встановлені в циліндричному корпусі під певним кутом до потоку води два сита, утворені тонкими пластинами з нержавіючої сталі. Спеціальні кишені по периферії сит повністю виключають зависання кульок у кулькоуловлюючому пристрої.

  Насос перекачування кульок - спеціальний вільновіхревий насос, який забезпечує достатній напір для закачування кульок в напірний водовід через пристрій введення кульок зі збереженням їх цілісності.

  Пристрій для завантаження кульок має циліндричний корпус з підводом і відводом води у радіальному напрямку. Усередині корпусу змонтований гратчастий розподільник, разом з кульовими кранами зовні забезпечує виконання функцій завантаження кульок, їх вилову, вивантаження або тимчасового утримання з наступним запуском в систему.

  Принцип роботи СКО

  Принцип дії СКО полягає у забезпеченні циркуляції через трубки конденсатора пористих гумових кульок, діаметр яких на 1-2 мм більше внутрішнього діаметра трубок. При русі по трубках кульки видаляють з їхніх внутрішніх поверхонь будь-які осадження в їх початковій стадії, запобігаючи їх подальше зростання. Працює СКО наступним чином.

  У пристрій для завантаження і вивантаження кульок 3 закладається певна кількість (3-5% від кількості трубок в конденсаторі) пористих гумових кульок 7.

  Кульки подаються в напірний водовід 12 через пристрій введення кульок 5 перед входом в конденсатор.

  З потоком охолоджуючої води кульки послідовно проходять, стискаючись, через кожну трубку конденсатора 11, очищають їх від неорганічних забруднень і органічних речовин, запобігають утворенню в трубках відкладень і накипу.

  На виході з конденсатора в зливному водоводі 13 кульки уловлюються кулькоуловлюючщим пристроєм 2, звідки насосом перекачування кульок 4 через пристрій завантаження кульок 3 знову спрямовуються в напірний водовід 12 і цикл повторюється.

  У напірному водоводі 12 перед пристроєм введення кульок 5 встановлюється фільтр попереднього очищення води 1 типу ФСБ. Фільтр очищає воду від механічних включень розміром більше 3-5 мм.

  Роботою СКО в напівавтоматичному режимі управляє блок автоматики і управління 10. Для СКО можуть бути використані кульки вітчизняного виробника, виробників Німеччини чи Росії. Орієнтовна стійкість кульок - близько 300 годин (залежить від стану трубок). При використанні СКО ніякої додаткової очистки трубок не потрібно.

  Фотографії елементів СШО

  Для збільшення фотографії наведіть курсор

   
  ТОВ "Океанмашенерго" тел/факс: +38-056-3729436 E-mail: oceanmas@infotd.dp.ua

  All rights reserved 2004-2017
  Design by AlexCh